Vítejte na stránkách

hobby chovu 

 
 
 
 
 
https://www.websurf.cz/websurf.gif
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od dětství miluji zvířata a přírodu vůbec. Už jako malá jsem se zajímala o vše živé. Prázdniny jsem trávila u babičky na venkově, kde jako na každé vesnici

nechyběla hospodářská zvířata a samozřejmě pes a houf koček. Moc jsem se k babičce na prázdniny těšila. Láska ke zvířatům mě dovedla až ke studiu na vysokou školu , přírodovědnou fakultu,obor živočišná genetika.

Po různých životních peripetií jsem nakonec zakotvila na vesnici poblíž Berounky. Příroda je tu krásná a já mám konečně možnost se věnovat chovu zvířátek.

Mou zvířecí smečku tvoří pes Robin. Je to kříženec dlouhosrtstého jezevčíka s kokrem.Dostali jsme ho od manželova kamaráda jako nalezence.Bylo mu něco kolem roku , když k nám přišel.Je to můj miláček a obranář v jednom. Za rok, co je u nás, se naučil krásně poslouchat.

Dalším zvířátkem je mourovatý kocurek Mišelinek. Pobíhal opuštěný po silnici u našeho baráčku.Tak jsem se ho ujala.Nyní už vypadá jako malý rys, protože už když se u nás objevil měl jenom malý zbyteček ocásku.

S Robinkem se stali velkými kamarády.Žerou spolu z misky , spí spolu a Robin ho ochraňuje před psi a jinými kocoury.Prostě jsou super dvojka a synové říkají, že jsme trojka k popukání, když vyrážíme společně na procházku.

V únoru jsme s manželem vyrazili na chovatelskou výstavu do Kralovic. Měli jsme v úmyslu koupit nějaké slepičky.

Manžel nakonec koupil dvě čínské kachny a kačera.Já se tam zamilovala do zakrslého králíčka. Byla to taková stříbrná kulička.

Tak k nám přibyl kačer Venca, kačenky Otylka a Cecilka a zakrsláček Fredy.

Syn mi vyrobil dřevěnou klec a Fredy se ubytoval u nás v kuchyni. V Rakovníku v ZOO jsem mu koupila kamarádku Peggy. Nyní se přestěhovaly do venkovní králíkárny. Jsou tam spokojení. Oba jsou to mazlíci a Fredy je navíc ještě pěkný komediant. Přehazuje si větvičky a hází minerálním kamenem.

Mě králíčci opravdu vzaly za srdíčko a už mám rozjednány další samičky a ještě chci koupit i dalšího samečka  aby na ty holky nebyl Ferdík sám.

Tak to je asi v krátkosti vše. Další už v novinkách, které budu pravidelně aktualizovat.

 

 

 

Upozornění návštěvníkům

Tyto stránky se upravují :o)

Všechny peníze z prodeje miminek jdou na krmení a veterinární péči králíčku.

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Smutná zpráva

21.01.2014 14:58
18.1. jsem si dovezla také modrou kuní holčičku.Majitelka se už nemohla starat.Holčička ale nezvládla stres z dopravy.Selhalo srdíčko.Johanko chybíš mi.

Nová miminka

21.01.2014 14:56
14.1. se Peggy narodila čtyři miminka.Vypadá to na dva japonečky ,jednoho černého tříslového a jednoho modrého tříslového.Peggynka se jako vždy vzorně stará.

Noví ušáčci

21.01.2014 14:52
Dne 18.1. jsem si přivezla Penelope a Nikolu.Pochází z Rabbit Worldu od Jarušky Popelové.Jsou to mazlíčci.Oba jsou mazliví a zvědaví.

Další miminka

10.01.2014 12:23
Včera se Anabelle narodila tři miminka.Belluška je prvnička,tak uvidíme,jak se o miminka postará.Zatím vypadá,jako dobrá maminka.

Ještě jedna.......

08.01.2014 10:57
Dnes do rána Andinka porodila tři miminka.Dva budou modráčci a jedno vypadá na bílou.Přeji jim hodně zdravíčka.Tatínek je Timmy Z kouzelného kopce.

Další moje zlatíčka

08.01.2014 09:59
Včera 7.1. jsem si z Kouzelného kopce od Alenky Köhlerové přivezla další králíčky.Jsou to zlatíčka.Sameček Quick je teddy,samička Sayly je s teddy genem a samička Beauty je saténový beránek.Už si na sebe zvykáme.Jsou to hodňoušci moje chlupatý.

Nové fotografie

03.01.2014 07:44
Včera jsem dala do sekce miminka fotky holčiček beraniček.

Beránci

27.12.2013 19:16
11.12. se Zázvorce a Juráškovi narodila dvě krásná miminka.Jsou to takoví buclíci,strakáčci.Mají se čile k světu.K odběru budou od 29.1.Fotky budou co nejdříve.

Rosemary

07.12.2013 13:54
Dnes nám do hobby chovu přibyla   samička Rosemary s Chs Lenny Lenky Hrubé.Je to krásná japanovitá beranička.Je moc hodná a mazlivá.

Manon

24.11.2013 16:18
22.11. nám přibyla do chovu Manon Z kouzelného kopce.Mám další krásnou chlupatou holčičku.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Momentky