Vítejte na stránkách

hobby chovu 

 
 
 
 
 
https://www.websurf.cz/websurf.gif
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od dětství miluji zvířata a přírodu vůbec. Už jako malá jsem se zajímala o vše živé. Prázdniny jsem trávila u babičky na venkově, kde jako na každé vesnici

nechyběla hospodářská zvířata a samozřejmě pes a houf koček. Moc jsem se k babičce na prázdniny těšila. Láska ke zvířatům mě dovedla až ke studiu na vysokou školu , přírodovědnou fakultu,obor živočišná genetika.

Po různých životních peripetií jsem nakonec zakotvila na vesnici poblíž Berounky. Příroda je tu krásná a já mám konečně možnost se věnovat chovu zvířátek.

Mou zvířecí smečku tvoří pes Robin. Je to kříženec dlouhosrtstého jezevčíka s kokrem.Dostali jsme ho od manželova kamaráda jako nalezence.Bylo mu něco kolem roku , když k nám přišel.Je to můj miláček a obranář v jednom. Za rok, co je u nás, se naučil krásně poslouchat.

Dalším zvířátkem je mourovatý kocurek Mišelinek. Pobíhal opuštěný po silnici u našeho baráčku.Tak jsem se ho ujala.Nyní už vypadá jako malý rys, protože už když se u nás objevil měl jenom malý zbyteček ocásku.

S Robinkem se stali velkými kamarády.Žerou spolu z misky , spí spolu a Robin ho ochraňuje před psi a jinými kocoury.Prostě jsou super dvojka a synové říkají, že jsme trojka k popukání, když vyrážíme společně na procházku.

V únoru jsme s manželem vyrazili na chovatelskou výstavu do Kralovic. Měli jsme v úmyslu koupit nějaké slepičky.

Manžel nakonec koupil dvě čínské kachny a kačera.Já se tam zamilovala do zakrslého králíčka. Byla to taková stříbrná kulička.

Tak k nám přibyl kačer Venca, kačenky Otylka a Cecilka a zakrsláček Fredy.

Syn mi vyrobil dřevěnou klec a Fredy se ubytoval u nás v kuchyni. V Rakovníku v ZOO jsem mu koupila kamarádku Peggy. Nyní se přestěhovaly do venkovní králíkárny. Jsou tam spokojení. Oba jsou to mazlíci a Fredy je navíc ještě pěkný komediant. Přehazuje si větvičky a hází minerálním kamenem.

Mě králíčci opravdu vzaly za srdíčko a už mám rozjednány další samičky a ještě chci koupit i dalšího samečka  aby na ty holky nebyl Ferdík sám.

Tak to je asi v krátkosti vše. Další už v novinkách, které budu pravidelně aktualizovat.

 

 

 

Upozornění návštěvníkům

Tyto stránky se upravují :o)

Všechny peníze z prodeje miminek jdou na krmení a veterinární péči králíčku.

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Belluška

30.10.2013 18:15
29.10. jsem si z Plzně přivezla další samičku,tříměsíční modrou kuní holčičku z chs Midafarm Daniely Krátké.Dostala jméno Anabella.Je to zlatíčko.

Nová miminka Andinky

17.10.2013 18:17
5.10. se Andince narodila čtyři miminka.Dvě miminka jsou bílá, ,jedno je černé a jedno černé tříslové.Mám z nich radost.Fotky budou do konce týdne.

Miminka modrá kuní

14.10.2013 21:13
1.10. se Marušce narodila čtyři miminka modrá kuní.Pomalu již vylézají z hnízdečka.Mají se čile k světu.  

Nová miminka

02.10.2013 16:34
16.9. se nám narodilo 5 miminek modráčku.Pohlaví bude určeno později.

Nový kamarád

02.10.2013 14:30
Od minulého týdne mi přibyl malý černý kocourek a už tu zdomácněl.Jmenuje se čiko.Už se kamarádí i se psy.Je to malý bojovník.

Yasmine

16.09.2013 17:05
Tak mi 14.září přibyla do chovu krásná chlupatá kulička.Jmenuje se Yasmine a pochází z Chs Z Vysočiny Jany černé.Bude to milá a pěkně čiperná samička.Už se u mě zabydlela.Mám z ní velikou radost.

Nové přírustky

02.09.2013 10:46
Tak mi do hobby chovu přibyly další přírustky. 30.srpna přijela beranička Zázvorka z Mimoně od Jarušky Holasové  Chs Ušáčkové a 31.srpna přijel Jurášek a Fatimka.Oba jsou zakrslí beránci.Jurášek je od Irenky Pilařové Chs Od Bačkurky a Fatimka od Jarušky Popelové z Rabbit Worldu. Mám z ušáčku...

Smutná zpráva

20.08.2013 09:30
Při kontrole hnízdečka Kelly jsem zjistila,že miminka jsou studená.Měla propadlá bříška.Kelly se jako prvnička o ně nepostarala.Snad se zadaří příště. Andy se o miminka stará pěkně.Fotky již brzy.

Jedno miminko umřelo

15.08.2013 16:23
Dnes při kontrole hnízda Kellinky jsem našla jedno miminko již studené.Doufám,že ostatní miminka vydrží.

Miminka Kelly

14.08.2013 11:45
Tak miminka jsou nakonec 4.Jedno má po rodičích holandskou kresbu černobílou.Ostatní budou světlá.Ještě jsem nezkoumala,zda mají teddy klínek.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Momentky