Vítejte na stránkách

hobby chovu 

 
 
 
 
 
https://www.websurf.cz/websurf.gif
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od dětství miluji zvířata a přírodu vůbec. Už jako malá jsem se zajímala o vše živé. Prázdniny jsem trávila u babičky na venkově, kde jako na každé vesnici

nechyběla hospodářská zvířata a samozřejmě pes a houf koček. Moc jsem se k babičce na prázdniny těšila. Láska ke zvířatům mě dovedla až ke studiu na vysokou školu , přírodovědnou fakultu,obor živočišná genetika.

Po různých životních peripetií jsem nakonec zakotvila na vesnici poblíž Berounky. Příroda je tu krásná a já mám konečně možnost se věnovat chovu zvířátek.

Mou zvířecí smečku tvoří pes Robin. Je to kříženec dlouhosrtstého jezevčíka s kokrem.Dostali jsme ho od manželova kamaráda jako nalezence.Bylo mu něco kolem roku , když k nám přišel.Je to můj miláček a obranář v jednom. Za rok, co je u nás, se naučil krásně poslouchat.

Dalším zvířátkem je mourovatý kocurek Mišelinek. Pobíhal opuštěný po silnici u našeho baráčku.Tak jsem se ho ujala.Nyní už vypadá jako malý rys, protože už když se u nás objevil měl jenom malý zbyteček ocásku.

S Robinkem se stali velkými kamarády.Žerou spolu z misky , spí spolu a Robin ho ochraňuje před psi a jinými kocoury.Prostě jsou super dvojka a synové říkají, že jsme trojka k popukání, když vyrážíme společně na procházku.

V únoru jsme s manželem vyrazili na chovatelskou výstavu do Kralovic. Měli jsme v úmyslu koupit nějaké slepičky.

Manžel nakonec koupil dvě čínské kachny a kačera.Já se tam zamilovala do zakrslého králíčka. Byla to taková stříbrná kulička.

Tak k nám přibyl kačer Venca, kačenky Otylka a Cecilka a zakrsláček Fredy.

Syn mi vyrobil dřevěnou klec a Fredy se ubytoval u nás v kuchyni. V Rakovníku v ZOO jsem mu koupila kamarádku Peggy. Nyní se přestěhovaly do venkovní králíkárny. Jsou tam spokojení. Oba jsou to mazlíci a Fredy je navíc ještě pěkný komediant. Přehazuje si větvičky a hází minerálním kamenem.

Mě králíčci opravdu vzaly za srdíčko a už mám rozjednány další samičky a ještě chci koupit i dalšího samečka  aby na ty holky nebyl Ferdík sám.

Tak to je asi v krátkosti vše. Další už v novinkách, které budu pravidelně aktualizovat.

 

 

 

Upozornění návštěvníkům

Tyto stránky se upravují :o)

Všechny peníze z prodeje miminek jdou na krmení a veterinární péči králíčku.

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Smutné i veselé novinky

13.08.2013 17:26
V sobotu 3.8.nám do nového domova odjel jeden chlapeček Peggynky a v 6.8. druhý . Další dvě mimča se narodila 25.7. Andince.Budou celá maminka.Na pohlaví si ještě chvilku počkám.K odběru budou od 14.9. 12.8. se Kellynce narodila první miminka.Dnes jsem na chvilku nakoukla a budou tři,zřejmě po...

Qeeny

04.08.2013 14:55
Dnes jsem si z Plzně přivezla krásnou zakrslou krátkouchou samičku Qeeny.Je z Chs Midafarm Daniely Krátké.

Nový sameček

18.07.2013 17:11
Ve středu 17.7. mi do chovu přibyl nový sameček z Chs Z kouzelného kopce.Jmenuje se Wilda a je to krásná chlupatá kulička. V srpnu plánuji ještě rozšířit chov o samičku a samečka zakrslých beránku.

Monthy

16.07.2013 18:21
V neděli 14.7. přibyl do mé zvířecí smečky kocourek Monthy.Je to nádherná černobílá kulička.

Nová mimnka

12.07.2013 14:25
10.7. se narodila Mollince dvě miminka.Jsou černobílá po mamince.Mají se čile k světu.Nechám se překvapit,jestli jsou to kočičky nebo kocourci.

Nová miminka

09.07.2013 10:33
16. června se Pegynce narodila dvě miminka ze spojení s Fredym.Pohlaví miminek ještě není určeno. Dále plánuji spojení Andy s Timmym a Kelly s Timmym.Uvidíme,jak se zadaří.

Nová posila- miláček Kačenka

27.06.2013 09:02
Do chovu jsem si koupila samičku teddíka,Kačenku Z kouzelného kopce.Je to moje zlatíčko.Už si krásně zvykla.Alenka Z kouzelného kopce má krásné králíčky.Mám už rezervovaného samečka.

Nová miminka

27.06.2013 08:49
12.května se Andince narodilo 5 miminek.Jsou to samí kluci.2 jsou modrásci,2 černí a 1 bílí s šedými znaky na čumáčku a ouškách.K odběru budou od 7. července.Mají se čile k světu. 16. června porodila Peggy.Počet miminek ještě neznám. Máme také kachňátka. Je jich 28. Takové žluté moře. Taky to...

Miminka k rezervaci

29.04.2013 17:46
Máme miminka k rezervaci.Jsou tři černí bílopesíkatí,jedna holčička a dva kluci.Dále máme dvě holčičky japanovité. Jedna japanovitá zůstavá doma,ostatní jsou zatím volní.

Smutná i veselá zpráva

06.04.2013 12:24
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Momentky