Vítejte na stránkách

hobby chovu 

 
 
 
 
 
https://www.websurf.cz/websurf.gif
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od dětství miluji zvířata a přírodu vůbec. Už jako malá jsem se zajímala o vše živé. Prázdniny jsem trávila u babičky na venkově, kde jako na každé vesnici

nechyběla hospodářská zvířata a samozřejmě pes a houf koček. Moc jsem se k babičce na prázdniny těšila. Láska ke zvířatům mě dovedla až ke studiu na vysokou školu , přírodovědnou fakultu,obor živočišná genetika.

Po různých životních peripetií jsem nakonec zakotvila na vesnici poblíž Berounky. Příroda je tu krásná a já mám konečně možnost se věnovat chovu zvířátek.

Mou zvířecí smečku tvoří pes Robin. Je to kříženec dlouhosrtstého jezevčíka s kokrem.Dostali jsme ho od manželova kamaráda jako nalezence.Bylo mu něco kolem roku , když k nám přišel.Je to můj miláček a obranář v jednom. Za rok, co je u nás, se naučil krásně poslouchat.

Dalším zvířátkem je mourovatý kocurek Mišelinek. Pobíhal opuštěný po silnici u našeho baráčku.Tak jsem se ho ujala.Nyní už vypadá jako malý rys, protože už když se u nás objevil měl jenom malý zbyteček ocásku.

S Robinkem se stali velkými kamarády.Žerou spolu z misky , spí spolu a Robin ho ochraňuje před psi a jinými kocoury.Prostě jsou super dvojka a synové říkají, že jsme trojka k popukání, když vyrážíme společně na procházku.

V únoru jsme s manželem vyrazili na chovatelskou výstavu do Kralovic. Měli jsme v úmyslu koupit nějaké slepičky.

Manžel nakonec koupil dvě čínské kachny a kačera.Já se tam zamilovala do zakrslého králíčka. Byla to taková stříbrná kulička.

Tak k nám přibyl kačer Venca, kačenky Otylka a Cecilka a zakrsláček Fredy.

Syn mi vyrobil dřevěnou klec a Fredy se ubytoval u nás v kuchyni. V Rakovníku v ZOO jsem mu koupila kamarádku Peggy. Nyní se přestěhovaly do venkovní králíkárny. Jsou tam spokojení. Oba jsou to mazlíci a Fredy je navíc ještě pěkný komediant. Přehazuje si větvičky a hází minerálním kamenem.

Mě králíčci opravdu vzaly za srdíčko a už mám rozjednány další samičky a ještě chci koupit i dalšího samečka  aby na ty holky nebyl Ferdík sám.

Tak to je asi v krátkosti vše. Další už v novinkách, které budu pravidelně aktualizovat.

 

 

 

Upozornění návštěvníkům

Tyto stránky se upravují :o)

Všechny peníze z prodeje miminek jdou na krmení a veterinární péči králíčku.

Kontaktujte nás

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Všechno špatně-poslední miminko umřelo.Je to moc smutné

01.02.2013 08:51

Špatné zprávy

31.01.2013 17:27
Bohužel nám zůstalo jen jedno miminko.Peggy porodila celkem čtyři.Jedno se narodilo mrtvé. 21.1. umřel další králíček. Dnes jsem odpoledne našla třetí mrtvé miminko. Přitom se Peggy o mimča vzorně starala.Snad poslední mrňousek zůstane.O:(

Vrh C

27.12.2012 16:04
Máme nová miminka.Pegy je zase maminka. Podrobné informace budou později.      

Miminka v nových domovech

22.11.2012 13:24
Včera nám odešel poslední chlapeček do nového domova. Všem miminku přeji v nových domovech hodně péče. Další miminka budou v únoru 2013.

Miminka vrhu B

04.10.2012 13:38
  Máme čtyři miminka . Jsou opět modráčkové. Pohlaví určím později.Mají se všichni čile k světu. :)

Nové přírůstky

12.09.2012 18:10
Máme nová zvířátka. Ve středu 5.9. k nám přibyla Molly.Je to černobílá kočička-koťátko.  V sobotu 8.9. jsem navštívila 1. speciální výstavu zakrslých krátkouchých teddy králíčků a teddy beránků v Plzni-Doubravce. Od tud jsem si přivezla Yessinku, krátkouchou teddinku ve světle žluté...

Miminka v nových domovech

02.09.2012 11:26
Dnes nám odjel do nového domova Adámek.Jeho seštřička Anička našla nový domov již na začátku srpna. Další miminka plánujeme v říjnu.  

První přírůstky

06.06.2012 11:07
    Dne 2.6. Peggynka porodila. Je to prvnička ale zatím to vypadá,že bude starostlivá maminka. Další informace později.

Webová prezentace byla spuštěna

03.05.2012 09:15
Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. Na těchto stránkách budu informovat o svých zkušenostech a úspěších v chovu zakrslých králíčků. Případně zde budou nabízeni králíčci k prodeji . Tak a začínáme. :o)
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Momentky